אודות

הכנסת אורחים המרכזית אומן הוקמה לפני מס' שנים ע":י קבוצת נגידים בעלי לב חם אשר רצו לתת מענה הולם לכל אותם עשרות אלפי האנשים אשר נענים לקריאתו של רביה"ק ר' נחמן מברסלב זיע"א אשר ציווה לבל יעדר איש מראש השנה שלו, ומגיעים מכל קצוות תבל להשתתף בקיבוץ הקדוש באומן על מנת שיהיה להם ארוחות וסעודות כיד המלך.

במשך שנים לא היה פתרון של ממש לעניין הזה, מספר העולים לאומן רק הולך וגדל מידי שנה ב"ה, ולעומת התשתיות האוקראיניות הדלות שלא יכלו לספק את צרכי הציבור העצום הזה, החליטו אותם נגידים הע"י, להקים את המפעל הענק "הכנסת אורחים אומן"
הם השקיעו מהונם וממרצם תוך מחשבה על כל הפרטים הקטנים ביותר, החל מקניית והכשרת שטח ענק ועד שינוע של מזון ומוצריו מכל רחבי העולם, ע"מ שכלל באי הקיבוץ הקדוש באומן יוכלו לסעוד את סעודות החג (וכן בימים שלפני ראש השנה) בשמחה, בטוב לבב, ובעיקר ביישוב הדעת!!!

בפרוייקט הענק ניתן דגש מיוחד  על עניין הכשרות וצוות משגיחים מכשרותו המהודרת של הרה"ג הרב מרדכי גרוס שליט"א גאב"ד חניכי הישיבות  מפקחים על כל הפעילות החל מבחירת חומרי הגלם ועד ההגשה של האוכל המוכן באולמות בימי ראש השנה.

ואכן, כל מי שמגיע לראש השנה לקברו של רבי נחמן מברסלב בעיירה אומן, אינו יכול לפספס את מתחם הכנסת אורחים במעלה רחוב פושקינא, שם זוכים המתקבצים לארוחות חמות טעימות ומזינות בטעם ביתי מובחר, הן בימי החג והן בימים שלפני החג, תוך הקפדה על סדר ניקיון ואסטתיקה ברמה הגבוהה ביותר. כמובן גולת הכותרת היא: סעודות חג ראש השנה, שהם ברמה גבוהה אף יותר מבבית. שכן חשוב מאוד לאחראים שאנשים יאכלו את סעודות החג מן המובחר שבמובחר כמו שכתוב  "לך בשמחה אכול לחמך, ושתה בלב טוב יינך וכו' "אכלו מעדנים ושתו ממתקים כי חדוות ה' היא מעוזכם "

 

אָמַר, הָראשׁ הַשָּׁנָה שֶׁלִּי עוֹלֶה עַל הַכּל. וְהָיָה פֶּלֶא אֶצְלִי מֵאַחַר שֶׁהַמְּקרָבִים שֶׁלִּי מַאֲמִינִים לִי וְלָמָּה לא יִזָּהֲרוּ
כָּל הָאֲנָשִׁים הַמְקרָבִים אֵלַי שֶׁיִּהְיוּ כֻּלָּם עַל ראשׁ הַשָּׁנָה אִישׁ לא יֵעָדֵר. כִּי כָּל עִנְיָן שֶׁלִּי הוּא רַק ראשׁ הַשָּׁנָה.
וְהִזְהִיר לַעֲשׂוֹת כְּרוּז שֶׁכָּל מִי שֶׁסָּר אֶל מִשְׁמַעְתּוֹ וּמְקרָב אֵלָיו יִהְיֶה עַל ראשׁ הַשָּׁנָה אֶצְלוֹ לא יֶחְסַר אִישׁ. וּמִי
שֶׁזּוֹכֶה לִהְיוֹת עַל ראשׁ הַשָּׁנָה רָאוּי לוֹ לִשְׂמחַ מְאד מְאד. "אִכְלוּ מַעֲדַנִּים וּשְׁתוּ מַמְתַקִּים כִּי חֶדְוַת ה' הִיא מָעֻזְּכֶם"
וְזֶה נֶאֱמַר עַל ראשׁ הַשָּׁנָה.(חיי מוהר"ן תג('

Print Friendly, PDF & Email